Zahrady Uher

Služby

1. Konzultace, seznámení se situací na daném pozemku

2. Příprava terénu

Příprava terénu zahrnuje odstranění pařezů, případných nežádoucích kamenů. Následuje hrubá a poté jemná modelace terénu. V některých případech i za použití těžké techniky.

3. Výsadba rostlin

Rozměření a výkop jam dle výsadbového plánu. Rostliny vysazujeme jak kontejnerované tak balové. Velikost dodávaných rostlin se řídí přáním zákazníka. Lze dodat rostliny od malých až po velké stromy v balu. Upřednostňujeme ale kontejnerované rostliny, vzhledem k jejich vyšší kvalitě. Jediné omezení může vzniknout přístupem na realizační plochu.

4. Rozmístění a instalace kamenů včetně solitérních

V instalaci kamenů máme mnohonásobné zkušenosti. Většinou se musí využít i těžké techniky jako jsou autojeřáby a teleskopické manipulátory. Ideální je kameny situovat poblíž realizace a poté vzhledem k cenám za pronájem techniky je během jednoho dne umístit na svá místa.

5. Mulčování výsadeb

Používáme dva druhy mulčovací textilie a to dle místa určení a použitého umlčovacího materiálu. Mulčujeme kůrou, štěpkou, kamennou drtí, oblázky a to v různých frakcích.

6. Péče o trávníky

Trávníky zakládáme jak výsevem tak pokládkou travních koberců. Cizí nám není ani další následná údržba trávníků jako je sekání, přihnojení, válcování, vertikutace, chemická ochrana, pískování. Na všechny tyto činnosti jsme vybaveni vhodnou technikou. Sekání větších ploch trávníků provádíme travním traktorem Countax. Umíme i závlahové systémy menších rozsahů firmy Gardena, ale není to hlavní obor naší činnosti.

7. Výstavba jezírek

Jezírka vytváříme od základů. Ne vždy se jedná o jezírka k chovu ryb. Některé realizace jsou v dnešní době oblíbená koupací jezírka. Zde jsme omezeni jen fantazií našich zákazníků.K stavbě jezírek používáme kvalitní geotextilie a jezírkové folie značky Fatra. Naší předností je vytvoření jezírka na míru. Součástí našich služeb je i samostatná instalace fólie u zákazníka na jím již vytvořený základ. Při tomto způsobu instalace nevznikají téměř žádné záhyby, které by mohly při pozdějším provozu jezírka způsobovat problémy. Potvrzuje to již několik desítek úspěšných realizací.
Součástí některých jezírek je i různě dlouhý potok. Jsme schopni udělat i imitaci potoka, protože ne vždy musí potokem voda protékat.

8. Filtrační systémy jezírek

Přáním některých zákazníků je mít v jezírku průzračnou vodu. Toho lze dosáhnout použitím filtračního systému. Dle objemu jezírka a počtu jeho obyvatel se odvíjí velikost daného systému. Tyto systémy vyrábí více výrobců a pracují na různých principech. Nejdále ve vývoji je firma Evolution Aqua, s jejímiž výrobky máme velmi dobré zkušenosti. Dodáváme i systémy jiných výrobců a vždy po dohodě se zákazníkem. Ke spokojenosti zákazníka se snažíme najít vhodný poměr ceny a výkonu filtračního systému.